MHP’nin ‘evet’ programında Erdoğan posterleri!

MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın ‘evet’ propagandası yapmak için tertip ettiği ‘Sevdamız Türkiye’ programında, duvarlardaki Erdoğan posterleri dikkat çekti

6 Nisan’da yapılacak Anayayasa değişiklik teklifi referandumu için ‘evet’ kararı veren MHP’de ilk kampanyalardan birisi İstanbul’da yapıldı.
MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu ‘Sevdamız Türkiye’ adlı gece,19:00’da Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti.

Salonda Erdoğan posteri

‘Evet’ propagandasının yapıldığı gecede, salon duvarlarındaki Recep Tayyip Erdoğan posterleri dikkat çekti.

Öte yandan Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, referandum için MHP ile ortak mitingler yapılabileceğini açıklamıştı.

Erdoğan’ın resminin salonda asılı bulunması sosyal medyada ülkücüler arasında büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Eleştirilere yanıt veren MHP İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş “Çok güzel geçen bir toplantı ağırlarına gitmiş. Nüfus müdürlüğü tapu dairesi gibi yani devlete ait bütün binalarda Atatürk ve dönemin Cumhurbaşkanı resmi olur” iddiasında bulundu.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ise eleştireleri yanıtlarken çok sert ifadelerde bulundu. Karakaya twitter hesabından “Kamusal tüm alanlarda sürekli asılı duran Atatürk ile Cumhurbaşkanı portresini “MHP toplantısında astı” diye çarpıtmak şerefsizliktir” diye yazdı.
Ancak 24 Kasım 2014 tarihinde aynı salonda çekilen bir başka fotoğrafta yine dönemin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın posteri salonda yer almıyor. Erdoğan posterinin aynı salonda düzenlenen konser gibi diğer bazı etkinliklerde de yer almıyordu.