Nihat Doğan’dan Sert Tepki

Şarkıcı Nihat Doğan’a Adalet Bakanlığı Müşteşarı Kenan İpek’ten sert bir tepki geldi. Nihat Doğan’ın tepkisi de sert oldu.

Nihat Doğan’ın FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye ‘şık’ kıyafetlerle getirilmesine tepki göstermesi üzerine açıklama yapan Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, sert sözler sarfetti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İpek, “Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir” dedi.
Müsteşar Kenan İpek yayınladığı mesaj şöyle: “Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Ceza İnfaz Personelimize yönelik Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir.”

NİHAT DOĞAN’DAN SERT TEPKİ

Nihat Doğan, Kenan İpek’in eleştirileri üzerine “sen kimsin lan” diyerek müsteşara sert tepki gösterdi.
Daha sonra twitter üzerinden açıklama yapan Nihat Doğan, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’ten özür diledi.


“Saygıdeğer Müsteşarım Sayın Kenan İpek; Bugün Beyaz Tv de yapmış olduğum yayında şahsınıza karşı söylenmemesi gereken bir konuşma yaptım.Ancak konuşmamdan sonra sizin FETÖ Terör Örgütü ile olan mücadelenizi öğrenince konuştuklarımdan utandım.İnanın attığınız twiti doğru anlamadan yorumladım.Bu konuşmamın terbiye sınırlarımda aştığının farkındayım#terbiyesizliğim dolayısıyla tüm çalışma arkadaşlarınız,üzdüğüm herkesten,özellikle şahsınızdan ve Sayın Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’dan özür diliyorum.Pazartesi sabah yayınımdada bu özürü sözlü olarak yapacağımı belirtmek isterim.Gardiyanlarımız hakkındaki meselede tamamen FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olabilecek kişileri kastettim.Vatan aşkı ile görevini yapan gardiyanlarımızı eğer istemeden üzdüysem onlardan da özür dilerim.Hakkınızı helal ediniz.Saygılarımla Nihat DOĞAN”